Metody spektroskopowe w chemii analitycznej (miękka)

Andrzej Cygański


Średnia ocena: 6 / 6 z 1 ocen

Wyd.: WNT

Nasza cena
44,97 zł
(to ponad 25% taniej!)
Cena rynkowa
60,00 zł
(Oszczędzasz: 15,03 zł)

Opis książki:

Metody spektroskopowe w chemii analitycznej. Wydawnictwo WNT przekazuje Czytelnikowi podręcznik, w którym przedstawiono najważniejsze metody spektroskopowe - spektroskopię atomową (emisyjną i absorpcyjną), spektroskopię molekularną, spektrometrię rentgenowską, magnetyczny rezonans jądrowy i elektronowy rezonans paramagnetyczny, spektrometrię mas, spektrometrię elektronów i jonów oraz laserowe źródła promieniowania stosowane w metodach spektroskopowych. W IV wydaniu podręcznika szczególną uwagę zwrócono na współczesne metody spektroskopowe, tj. atomową spektrometrię emisyjną z plazmą sprzężoną indukcyjnie (ICP-AES), spektrometrię mas z jonizacją w plazmie indukcyjnie sprzężonej (ICP-MS) z analizatorem czasu przelotu jonów oraz spektrofotometrię pochodną. Metody plazmowe spowodowały wielki postęp w analizie chemicznej ze względu na dużą czułość, selektywność i uniwersalność. Spektrofotometria pochodna zwiększa selektywność spektrofotometrii absorpcyjnej cząsteczkowej - jednej z najczęściej stosowanych metod w laboratoriach, której zaletami są powszechnie dostępna aparatura i jej niewielki koszt. Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów chemicznych uniwersytetów i politechnik, a także farmacji i analityki medycznej oraz innych uczelni mających w programie wykłady i ćwiczenia z analizy instrumentalnej. Mogą z niej korzystać również pracownicy laboratoriów analitycznych. Z uwagi na przystępny sposób wyłożenia trudnych zagadnień może też służyć uczniom szkół średnich o profilu chemicznym. Prof. dr hab. inż. Andrzej Cygański jest wybitnym specjalistą w dziedzinie chemii analitycznej, od 1952 roku związanym z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Jest autorem lub współautorem wielu prac badawczych, skryptów, podręczników, słowników (w zakresie terminologii chemicznej i chemii analitycznej). W latach 1967-1975 był sekretarzem, a następnie przewodniczącym Komisji Nauczania Chemii Analitycznej Komitetu Chemii Analitycznej PAN (1975-1993). Przez ponad 20 lat (1981-2003) był redaktorem Zeszytów Naukowych Politechniki Łódzkiej serii Chemia. Prowadził badania z zakresu: analizy termicznej i termicznych metod analitycznych, spektrofotometrii absorpcyjnej cząsteczkowej oraz analizy śladowej.

Szczegóły książki

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu pozycję wydawnictwa WNT, wydaną w dwatysiące dwunastym roku.

Andrzej Cygański na bardzo, bardzo dużo stronach zaprezentował opowieść pod tytułem Metody spektroskopowe w chemii analitycznej.

Książka dostępna jest w Internetowej księgarni historycznej Grzbiet.pl w bardzo dobrej cenie.

Książka wydana jest w okładce typu - miękka w formacie bardzo specyficznym ;) centymetrów.

Zapraszamy do lektury!

Uwaga - kupując w naszej księgarni internetowej wspieracie renowacje zabyktów techniki - więcej szczegółów w naszym blogu.

Ilość stron:504
Rok wydania:2012
ISBN:9788363623180
Rodzaj okładki:miękka
Dział:ksiazki
Wymiary:16 cm x 24 cm
Nasza cena
44,97 zł
(to ponad 25% taniej!)
Cena rynkowa
60,00 zł
(Oszczędzasz: 15,03 zł)

Koszty wysyłki


tania wysyłka paczkomat tania wysyłka inpost tania wysyłka poczta polska tania wysyłka kurier
Zobacz jak pakujemy książki


Zdajemy sobie sprawę, że na drodze pomiędzy nami, a Tobą znajduje się firma transportowa.
Dlatego ze szczególną starannością pakujemy książki, by doszły do Ciebie zawsze w nienaruszonym stanie.


Oceny książki


Oceń książkę:Księgarnia Internetowa Grzbiet.pl
TO ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁA KSIĘGARNIA HISTORYCZNA

Książki, to nasza pasja. Historia, to miłość. Zabytki techniki, to fascynacja.

W 2013 roku postanowiliśmy robić coś więcej dla zabytków techniki. Aktywnie włączyliśmy się w proces renowacji najstarszego czołgu w polskiej kolekcji muzealnej – Renault FT-17.

Dzisiaj w miarę posiadanego czasu staramy się wspierać muzea by jak najszerzej krzewić myśl techniczną i historię jako taką.

Spotkać nas można w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej (oddział Muzeum Wojska Polskiego).

Prowadząc księgarnia historyczną Grzbiet.pl postanowiliśmy, aby cześć dochodów z tej działalności przeznaczać na wsparcie konserwacji i renowacji zabytków techniki będących w Polskich muzeach.

Szanowni Państwo – z każdą kupioną w księgarni historycznej Grzbiet książką, stajecie się Mecenasami zabytków techniki. To dzięki Wam możemy zrobić więcej, aby zbiory muzealne cieszyły oczy dzieci naszych dzieci. Teraz i w przyszłości.

Dowiedz się więcej