Witamy na Grzbiet.pl

Zakupy w serwisie można dokonywać bez rejestracji, jednakoż zarejestrowani Klienci mają do swojej dyspozycji szereg udogodnień. Zarejestruj się i sprawdź drugą stronę Grzbietu.

Rejestracja

Zaloguj się
Niepamiętasz hasła?

Witaj Nieznajomy

W koszyku 0 poz.

Razem: 0 zł

tel:793-733-656

Skype:Grzbiet.pl

sklep@grzbiet.pl

I wojna światowa
W naszej księgarni historycznej jest 246 książek w tym katalogu

W katalogu I wojna światowa zawarliśmy:

Książki poruszające temat Wielkiej Wojny - konfliktu poruszającego Europę w latach 1914-1918. To pierwsza w tak ogromnej skali wojna technologii, która sprowadziła człowieka do roli malutkiego trybiku i mięsa armatniego.

Czytając (lub przeglądając) książki które mamy w magazynie księgarni historycznej wyłania się potworny obraz ...

Książki poruszające temat Wielkiej Wojny - konfliktu poruszającego Europę w latach 1914-1918. To pierwsza w tak ogromnej skali wojna technologii, która sprowadziła człowieka do roli malutkiego trybiku i mięsa armatniego.

Czytając (lub przeglądając) książki które mamy w magazynie księgarni historycznej wyłania się potworny obraz tego konfliktu. Armie mające szybkim manewrami uzyskać przewagę nad przeciwnikiem zaległy pod ogniem karabinu maszynowego wspartego linią zasieków.
Aby zdławić karabin i zrobić wyrwy w drucie kolczastym sięgnięto po artylerię. Książki ukazują, że jak zawsze każda akcja powoduje reakcje – artylerię przeciwnika kontruje nasza artyleria.
W pobliże frontu przyjeżdżają ogromne ilości zaopatrzenia, oraz – nowych rekrutów.
Pojawiają się szalone pomysły – może gaz obezwładni obronę, może zrobi to taczanka z płyt okopowych. Dużo takich pomysłów opisanych jest w książkach wydawnictw, które udostępniamy w księgarni historycznej.
Na nic się to nie zdaje. Maszynka wojny niszczy kolejne zasoby ludzie.
Pojawiają się zupełnie nowe technologie – samolot i czołg. Jeszcze raczkują, ale już pokazują swoje możliwości (szukając informacji w książkach warto korzystać z tagów).

Wielka Wojna pochłania Europę, ale finalnie nie rozwiązuje jej problemów.
Stary system odchodzi w przeszłość.
Bolszewicy przejmując władzę realizują niemiecki plan i wycofują kraj ze zwycięskiej już wojny. Umożliwiają Państwom Centralnym przedłużenie walk i pozbawiają własny naród korzyści jakie mógłby przynieść koniec wojny po właściwej stronie. Oczywiście dla bolszewików nie ma to znaczenia – skupieni są utrwalaniu władzy. Ten proces będzie wisiał nad Europą przez następne dziesiątki lat. Rozpada się Cesarstw Austro-Węgier, upadają Cesarskie Niemcy. Na mapę Europy wracają kraje, których dawno nie było na niej widać. Ogrom cierpień nakazał Entencie zakończyć wojnę jak najszybciej, co choć skróciło to cierpienia tamtego czasu, 20 lat później przyniosło kolejne. Taka jest przewrotna historia płynąca z książek dostępnych w księgarni internetowej.
O tym wszystkim przeczytacie w książkach internetowej księgarni historycznej Grzbiet.pl, w katalogu I Wojna Światowa.