1. Księgarnia Internetowa Grzbiet
  2.  >
  3. Zbigniew Zieliński

Pozostałe pozycje autora Zbigniew Zieliński (4)

29,90
To ponad 25% taniej!

nowość

Baza Leśnych Ludzi

Zbigniew Zieliński

Wydawnictwo Rytm

Przedwojenna paramilitarna organizacja Leśników (PWL) przygotowywała swoich członków na wypadek wojny do działań w konspiracji. Po wybuchu II wojny światowej leśnicy jako jedni z pierwszych organizowali opór przeciwko okupantowi. Książka przedstawia barwny obraz partyzanckiego życia, ich potyczki, bitwy i brawurowe akcje zbrojne.

25,47
To ponad 25% taniej!

Jedni z najdzielniejszych. Żołnierze 74 pułku Armii Krajowej

Zbigniew Zieliński

Wydawnictwo Rytm

Historia dwóch pułków piechoty, których czas istnienia i działań bojowych jest różny. 74 Górnoślaski pułk piechoty Wojska Polskiego swój chrzest bojowy rozpoczął w Powstaniu Wielkopolskim (1918-1919 r.), jedynym zakończonym powodzeniem w historii Polski, a następnie ze swojej siedziby w Lublińcu wspierał powstania śląskie. Mając duże doświadcz...

14,90
To ponad 25% taniej!

"Marcin" major Mieczysław Tarchalski 1903 - 1981

Zbigniew Zieliński

Wydawnictwo Rytm

Mieczysław Tarchalski (1903-1981) pochodził z rodu wielce zasłużonego dla Polski; wśród jego przodków byli uczestnicy powstań narodowych: listopadowego, styczniowego, wielkopolskiego, śląskiego. Jako elew Korpusu Kadetów w Modlinie wziął udział w 1920 roku w wojnie przeciwko bolszewikom na szlaku bojowym od Warszawy do Wilna. W bitwie nad Niemn...

29,22
To ponad 25% taniej!

7 Dywizja Armii Krajowej

Zbigniew Zieliński

Wydawnictwo Bellona

Dzieje 7 Dywizji Armii Krajowej, w skład której wchodziły pułki 27 i 74. Dywizja została utworzona rozkazem Komendy Głównej AK z lipca 1944 r. o reorganizacji struktur terenowych konspiracji zbrojnej, podzielonej na dwa człony. Człon bojowy nawiązywał do przedwojennych tradycji pułków znajdujących się na terenie obwodów AK - radomszczańskiego, ...

Księgarnia Internetowa Grzbiet.pl
TO ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁA KSIĘGARNIA HISTORYCZNA

Książki, to nasza pasja. Historia, to miłość. Zabytki techniki, to fascynacja.

W 2013 roku postanowiliśmy robić coś więcej dla zabytków techniki. Aktywnie włączyliśmy się w proces renowacji najstarszego czołgu w polskiej kolekcji muzealnej – Renault FT-17.

Dzisiaj w miarę posiadanego czasu staramy się wspierać muzea by jak najszerzej krzewić myśl techniczną i historię jako taką.

Spotkać nas można w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej (oddział Muzeum Wojska Polskiego).

Prowadząc księgarnia historyczną Grzbiet.pl postanowiliśmy, aby cześć dochodów z tej działalności przeznaczać na wsparcie konserwacji i renowacji zabytków techniki będących w Polskich muzeach.

Szanowni Państwo – z każdą kupioną w księgarni historycznej Grzbiet książką, stajecie się Mecenasami zabytków techniki. To dzięki Wam możemy zrobić więcej, aby zbiory muzealne cieszyły oczy dzieci naszych dzieci. Teraz i w przyszłości.

Dowiedz się więcej