1. Księgarnia Internetowa Grzbiet
  2.  >
  3. Pawieł Basiński

Pozostałe pozycje autora Pawieł Basiński (2)

41,14
To ponad 25% taniej!

nowość

Lew kontra święty

Pawieł Basiński

Wydawnictwo Marginesy

Na przełomie XIX i XX wieku były w Rosji dwa miejsca, do których ciągnęły pielgrzymki: Jasna Polana i Kronsztad. Dlaczego tłumy ludzi szły właśnie do Lwa Tołstoja i do ojca Jana Kronsztadzkiego? Znany pisarz i publicysta Pawieł Basiński, autor bestselleru Lew Tołstoj. Ucieczka z raju (za który otrzymał nagrodę Bolszaja Kniga) przedstawi...

41,14
To ponad 25% taniej!

Lew Tołstoj Ucieczka z raju

Pawieł Basiński

Wydawnictwo Marginesy

Od razu po rodzinnym podziale majątku w kwietniu 1891 roku (formalnie dokonanym w 1892 roku) Tołstoj przedstawia problem zrzeczenia się praw autorskich. Z pewnością nie interesowało to jego dzieci, które nie miały wówczas z tymi sprawami do czynienia. Poważnym natomiast, a nawet straszliwym ciosem stało się to dla żony pisarza. Przecież zgodnie...

Księgarnia Internetowa Grzbiet.pl
TO ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁA KSIĘGARNIA HISTORYCZNA

Książki, to nasza pasja. Historia, to miłość. Zabytki techniki, to fascynacja.

W 2013 roku postanowiliśmy robić coś więcej dla zabytków techniki. Aktywnie włączyliśmy się w proces renowacji najstarszego czołgu w polskiej kolekcji muzealnej – Renault FT-17.

Dzisiaj w miarę posiadanego czasu staramy się wspierać muzea by jak najszerzej krzewić myśl techniczną i historię jako taką.

Spotkać nas można w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej (oddział Muzeum Wojska Polskiego).

Prowadząc księgarnia historyczną Grzbiet.pl postanowiliśmy, aby cześć dochodów z tej działalności przeznaczać na wsparcie konserwacji i renowacji zabytków techniki będących w Polskich muzeach.

Szanowni Państwo – z każdą kupioną w księgarni historycznej Grzbiet książką, stajecie się Mecenasami zabytków techniki. To dzięki Wam możemy zrobić więcej, aby zbiory muzealne cieszyły oczy dzieci naszych dzieci. Teraz i w przyszłości.

Dowiedz się więcej